Mateusz Wróblewski urodził się 12 marca 1991 roku w Suwałkach. Państwowy Dyplom Zawodowego Aktora Dramatu uzyskał w 2019 roku w ZASP. Ukończył 3-letnie Studio Aktorskie Doroty Zięciowskiej oraz MTB Acting Studio w Nowym Jorku. Pierwsze doświadczenie teatralne zdobył  grając w Teatrze Uniwersytetu Warszawskiego. Jako dziecko uczył się gry na fortepianie oraz waltorni kończąc  finalnie Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. K.Szymanowskiego w Warszawie. Ma za sobą grę w bigbandach, orkiestrach dętych, symfonicznych, z którymi koncertował w Polsce i za granicą. Podczas nauki w MTB Acting Studio w USA gdzie spędził dwa lata - jako wokalista prowadził Polską Paradę Pułaskiego w Nowym Jorku (zdjęcia w Galerii) oraz współpracował z Polskim Radiem Rampa, wokalnie uświetniając organizowane przez nich eventy w NYC i tam też został nominowany do nagrody w plebiscycie "Polak z Pasją".

Przygodę z telewizją rozpoczął będąc jeszcze w gimnazjum muzycznym, grając epizody w małych produkcjach telewizyjnych. Pierwsze większe role zagrał w serialu: Wojenne Dziewczyny (gdzie grał w po niemiecku), Na Wspólnej, Barwy Szczęścia, M jak Miłość, Ślad, Na Sygnale, Klan użyczył głosu w filmie KLER. Największą popularność przyniosła mu jedna z głównych ról w komediowym serialu ,,Miłość na Zakręcie" gdzie grał jako Darek- mechanik. Profil na portalu Film Polski .       

Mateusz biegle posługuje się językiem niemieckim oraz angielskim, uczy się jazdy konnej oraz hiszpańskiego.

W 2022 roku został prezenterem pogody w Telewizji Polskiej w TVP3 Warszawa.

Wojenne dziewczyny - rola Schoeneberg (fot.poniżej) Tutaj wideo


Barwy Szczęścia - rola Asystent Trenera,

Na Wspólnej - rola asp.Żmijewicz (fot.poniżej)


Na Sygnale - rola Marek,

Ślad -  rola Tobiasz Limański (fot.poniżej)


Miłość na Zakręcie - rola Darek (fot.poniżej)#TVP3Warszawa #MiloscNaZakrecie #NaWspolnej #Klan #MjakMilosc #TVP #TVN #Polsat